Fara prokoukla a bude to pokračovat

Poslední týden v listopadu byly všechny místnosti na faře s výjimkou Holubníku nově vymalovány, stěny v kuchyni navíc získaly krásný nový vzor. O následujícím víkendu pak na faře proběhl velký úklid, který se zaměřil na binec z malování i na další „drobnosti“ při běžných úklidech opomíjené. Důkladně tak byla vydrhnuta například kuchyň, především prostory kolem sporáků, vysáty byly všechny meziokenní prostory i pod okny kolem radiátorů, vymeteny pavučiny a spousta prachu, provizorně vyspravena pohovka ad. Za tuto práci moc děkujeme skupině vedoucích, kteří v Opatově v létě dlouhodobě organizují dětské tábory.
V prvním prosincovém týdnu pak faru navštívil pan technik z Třebíčského děkanství, aby obhlédnul okna, která jsou ve velmi špatném stavu a o jejichž celkovou rekonstrukci usilujeme. Vzhledem k tomu, že budova fary je památkově chráněná a že finanční možnosti majitele (Farnost Opatov) i provozovatele fary (Společnost přátel Bigy) jsou velmi omezené, není rekonstrukce takového rozsahu snadno dosažitelným cílem. Europlasťáky to v tomto případě holt nespraví. Nicméně věříme, že v dohledné době se s pomocí dotací podaří i takto náročnou akci rozjet a dotáhnout. Díky paní správcové jsou také postupně opravovány židle z Rytířského sálu, konkrétně ještě opravitelné kusy, kterých bohužel ubývá. Před pár dny se nám podařilo získat desítku zánovních klasických židlí (a jeden stůl), které případně poslouží jako provizorní náhrada.

Věříme, že výmalba i další drobná vylepšení přispějí tomu, že fara bude pro všechny návštěvníky nyní i do budoucna příjemnějším místem k pobytu. Aby tomu tak mohlo být, chtěli bychom poprosit všechny, kdo na faru jezdí, aby se maximálně vynasnažili chovat se především ke stěnám, ale i židlím a dalšímu vybavení slušně 😉
Zároveň vás prosíme – pokud si na faře všimnete/delší dobu všímáte něčeho, co by se podle vás mělo/mohlo změnit, třeba něco, co vám fakt moc vadí, nebo co je podle vás naopak ostudně nevyužitá příležitost, aby fara byla lepším místem pro všechny – dejte nám to vědět. Díky!

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Martin Večeřa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.