Náčelníkův odkaz

Tábory  28. 7. – 4. 8. 2018 a 11. – 18. 8. 2018

Kdo byl Tekumseh, jinak zvaný Zářící hvězda nebo také Letící šíp? Zpočátku to byl prostý bojovník. Když mu bylo necelých dvacet let, poprvé se střetl s bělochy.

Tekumseh byl podle současníků silný a urostlý. Bylo na něm vidět, že je vytrvalý a rychlý běžec a velmi obratný zápasník. Měl ušlechtilý obličej s upřímnými a čestnými rysy. Vynikal nesmírnou odvahou, ve chvíli nebezpečí neznal strach. Jeho přítomnost dodávala všem jeho druhům vždycky pocit důvěry. Jeho způsoby, jak se rozdával druhým, mu získávaly lásku všech, kteří se s ním setkali.

Vždy jednal naprosto čestně. Za svým slovem vždycky stál, i když mu to způsobilo nejeden problém.

Měl i jednu vlastnost, kterou by možná nikdo nečekal u „divokého“ indiána. Byl nesmírně šlechetný. Přestože byl tvrdý v boji, snažil se šetřit ženy a děti, nedovoloval zabíjet raněné a mučit zajatce.

Jeho velkým snem bylo sjednotit indiánské kmeny a tak je zachránit před zničením.

Tak začínal prázdninový příběh dvou táborů na faře v Opatově. Táborníci prožívali různá dobrodružství, spojená se skutečnými příběhy indiánského náčelníka. Bojovali o totemy, přepadali bledé tváře, lovili bizony, získávali skalpy, luštili černý vampun nebo dobývali pevnost Boonsburg. Dokonce si vyzkoušeli střílet z luku, z pušky či vrhat nožem. Mezi nejtěžší úkoly (aspoň pro některé), patřila zkouška mlčení.

To všechno se odehrálo beze ztráty na životech, byť nás pronásledovala vedra jako někde v mexické poušti.

Dík za zdar táborů patří všem, kteří se o děcka starali, ale i těm nejmenším, za to, že to přežili.

Co nás potká příští rok?

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Martin Večeřa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.