Cesta kolem světa (21. 7. – 28. 7. 2018)

Letos jsme se spolu s Willy Foggem vydali na cestu kolem světa, kterou jsme se zavázali stihnout za pouhých 80 dní. V sázce bylo 20 000 liber a na cestě číhala řada překážek. Jako první zemi jsme navštívili Francii, kde jsme se zúčastnili světové módní přehlídky. Z Paříže jsme se vlakem vydali do Itálie, kde jsme se museli za cenu nasazení vlastních životů infiltrovat do místní mafiánské skupiny, abychom získaly zpět naše ukradené doklady.
Další cesta nás zavedla do chudého Somálska, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to je, mít pouze malé příděly jídla. Poté naše cesta směřovala do Indie, odkud jsme se pomocí místního dopravního prostředku – slona – dostali až do Kalkaty. V Kalkatě se ovšem na cizince dívají značně nepřátelsky, a proto jsme byli nuceni zabrousit do tajuplných kalkatských uliček a odhalit triky místních kejklířů, abychom získali lístky na loď do Singapuru. To se nám naštěstí povedlo. V Singapuru jsme využili sužeb místní směnárny a zamířili do Jokohamy, odkud jsme měli v plánu odplout do Spojených států amerických. Naneštěstí stihla naši loď během noci prudká bouře a my se museli uchýlit na nedaleké Havajské ostrovy. Po této neplánované zastávce jsme již zamířili dle plánu do San Francisca, kde jsme zachránili vlak před krvelačnými Siouxy. V Las Vegas jsme navštívili jedno z místních casin a poté jsme se přesunuli přes Grand Canyon až do Oklahomy, kde byla poslední příležitost vyřídit si potřebná potvrzení na cestu do Londýna.

Po krátké zastávce v Charlestonu, kde jsme museli vyřešit problém s nepřejícími celníky, jsme již zamířili do Londýna. Bohužel cesta vedla přes nebezpečný Bermudský trojúhelník a my v něm uvízli. Jenom díky naší inteligenci a obratnosti jsme z něj unikli, ztráta času však byla fatální. Do Londýna jsme připluli dlouho po sedmnácté hodině. Jako správní gentlemani a lady jsme se však vydali do Reformního klubu, abychom zaplatili prohranou sázku. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že díky časovému posunu, jsme do Londýna dorazili o den dříve! Následná oslava našeho vítězství byla o to sladší 🙂

Na závěr něco z per našich účastníků:

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Martin Večeřa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.